Czym sa mandale?

Mandale…
Co tak nieuchwytnego i magicznego jest w mandalach?

Chociaż od lat maluję mandale i leczę nimi ludzkie dusze nie umiem dokładnie określić fenomenu tego zjawiska… święta przestrzeń, zamknięta w kole, które od zawsze fascynowała ludzi, liczne archetypy związane z kołem to słońce, księżyc , kwiat, łono matki , magiczne miejsca do obrzędów i rytuałów…Jedno jest pewne to co zamknięte w kole, jest święte, nietykalne, chronione..

Mandale są to geometryczne motywy artystyczne przedstawiające koła zazwyczaj na kwadratowych tłach, w różnych rozmiarach i kolorach.

Tradycyjne rytualne mandale wywodzą się z religii buddyjskiej, pierwsze malowane były kilka tysięcy lat p.n.e zazwyczaj na środku ukazują postać wcielenia Boga lub jego inkarnacji. Postać ta ma ukierunkować myśli i modlitwy osoby medytującej z mandalą. Mandale pozbawione tego centralnego motywu, nazywane są jantrami, wpatrywanie się w ich ozdobny geometryczny ornament pozwala na rozluźnienie umysłu i wejście w stan pożądany przy medytacji.

Wiele lat później wybitny psycholog Carl Gustaw Jung odkrył terapeutyczną moc, rysowanych ,wypełnianych wzorami okręgów…zauważył zdumiewającą poprawę stanu psychicznego pacjentów którzy poddawali się takiej terapii…

Bo mandala to lustro dla psychiki, ciała i życia, z mandali można wiele wyczytać, może ona poprzez zawartą przy jej tworzeniu intencje zmienić bieg niektórych spraw…a nawet życia 
Moje mandale to obrazy, które poprzez zawartą w nich energię, w holistyczny sposób leczą nasze dusze, a tym samym poprawiają jakość życia.

Jak to działa ? Jak to jest , że namalowana dla kogoś mandala, może pomóc, posłużyć jako remedium na konkretne problemy?
To bardzo proste , każde działanie , każda akcja wywołuje reakcję, skoro więc z potrzeby duszy mamy zamiar przetransformować jakąś sytuację, to poprzez myśl, intencję i działanie-wysyłamy do wszechświata impuls, z prośbą o tę zmianę i to z naszego pola rezonuje z polem wszechświata i tym samym umożliwia zmianę…

Kiedy maluję mandale, dla Was na zamówienie , staję się kanałem łączącym osobę, dla której maluję z polem Najwyższej mądrości a potem,,, po prostu trzeba zaufać, że wszechświat wysłucha naszej prośby i cierpliwie czekać na zmiany..
Można zamówić u mnie mandale w wielu intencjach, pracy, związku, zdrowia, rozwoju duchowego etc…

Wielu ludziom rzeczywiście życie się zmienia, co ciekawe, proces zmiany jest uruchomiony już po pierwszej rozmowie ze mną, często kiedy tylko powstaje decyzja, że mandala ma powstać już zaczyna się tworzyć w polu osoby nowa struktura energetyczna… Mandala już działa, mimo , że na planie fizycznym jeszcze nie zdążyłam jej namalować…
Często wiele osób nie do końca zdaje sobie sprawę z siły sprawczej jaką mamy tworząc lub zamawiając taką mandalę ..a moc kreacji jest naprawdę ogromna!

Jeśli potrzebujesz wsparcia energetycznego-zapraszam. Namaluję mandalę specjalnie dla Ciebie. Możesz zamówić wszelkie typy mandal – wzmacniające, ochronne, religijne oraz zasilające wszelkie sfery życia – zależnie od potrzeb indywidualnych. Każda mandala jest niepowtarzalna, wyjątkowa, jedyna taka na świecie – dokładnie jak osoba, dla której jest przeznaczona.

Ludziom zmienia się życie, głównie dlatego ze tej zmiany pragną , i o ile jest to zgodne z planem ich duszy moje mandale mogą być do tych zmian potężnym katalizatorem ..moje obrazy to nie tylko kolorowe koła z wzorami , to coś więcej.. malowanie poprzedzone jest regularną medytacją, obrazy tworzone są w stanie świadomości alfa, Przed nałożeniem farby na mandalach kreślę specjalne wyjątkowe symbole, niewidoczne dla oka, ale bardzo mocno podbijające energię mandali.. zasilane są one wieloma cudownymi olejami i substancjami energetycznymi.. najważniejsze jest to że zasilane są specjalnym błogosławieństwem-które otrzymałam od hinduskiego Mistrza duchowego, Swami w moje dłonie włożył specjalną mantrę, tzw Guru -Dikshę zasilającą moje obrazy . Błogosławieństwo to daje mi łaskę przekazywania uzdrawiającej, leczniczej energii, poprzez moje obrazy i poprzez dotyk…a także za pomocą słów, i symboli, które pojawiają mi się w trakcie sesji i podczas malowania.

Dzięki tym wszystkim rzeczom ..często mandale naprawdę zmieniają życie…Jednocześnie mandale mogą zawisnąć w każdym wnętrzu ze względu na ich wyjątkowe walory dekoracyjno- kolorystyczne. Są cenione jako ozdoba wielu nowoczesnych pomieszczeń, a ich kolekcjonerami jest wielu miłośników sztuki abstrakcyjnej.

Przy tworzeniu mandali warto jest porozmawiać, z zainteresowana osobą. Jako doradca duchowy widzę że często potrzebujemy remedium , szybkiego rozwiązania bieżących problemów, a kiedy przyjrzymy się sprawie widać, że problem ma swoje źródło zupełnie gdzie indziej…

Ale cóż, idąc za słowami Buddy” nie wierzcie w cokolwiek, co Wam powiem, dopóki sami tego nie sprawdzicie…” i tak ,tylko poprzez bezpośredni kontakt z moimi mandalami, można naprawdę doświadczyć ich działania….

Do wykonania mandali na zmówienie potrzebne jest mi zdjęcie osoby, dla której mandala ma być namalowana, rozmiar i kolorystyka do indywidualnego ustalenia, na życzenie klienta. Wykonuję wszystkie rodzaje mandali: mandale ochronne dla osób i wnętrz, intencjonalne (czyli też remedia na konkretne problemy życiowe). MANDALE FIGURATYWNE (z postaciami bóstw bądź form energetycznych), oczyszczające, przynoszące pożądane wartości, mandale feng-shui Należy pamiętać, że mandale, poprzez swoje działanie są tylko impulsem do pracy ze sobą i własnym wnętrzem i to właśnie ta praca przyniesie nam oczekiwane zmiany życiowe. Odważne dusze, gotowe na zmianę, zapraszam po mandale i na sesje rozwoju duchowego.

Należę do Związku Polskich Artystów Plastyków, wszystkie moje obrazy są moją własnością intelektualną i podlegają prawnej ochronie praw autorskich